Větrná elektrárna Pchery

Základní informace

Název práce: Větrná elektrárna Pchery

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 7 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Ing. Barbora Najmanová

Datum obhajoby: 2008


Stažení práce

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0194 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.

Souhrn

Bydlím v obci nedaleko Slaného, odkud jsou z širokého dalekého okolí krásně vidět dvě nově vybudované větrné turbíny. Člověk takovéto stavby obdivuje, když projíždí kolem, ale na druhou stranu si klade spousty otázek, na které, pokud se o danou problematiku více nezajímá, nezná odpovědi. Jako například: do jaké míry bude provoz elektráren narušovat klid v nejbližší obci Pchery? , jaké dopady na životní prostředí budou mít větrné elektrárny ?, kolik peněz stálo vybudování a kdo to zaplatil? Na tyto a mnohé další otázky se pokusím odpověď a pomocí obrazového materiálu i Vám přiblížit velkolepost větrných turbín.

Větrná elektrárna Pchery

Samotná výstavba byla zahájena již 14.08.2007 zaměřením základů větrné elektrárny a shrnutím ornice. Dne 2.října téhož roku byla úspěšně dokončena první významná etapa výstavby, kterou jsou základy obou větrných elektráren a stavba pokračovala budováním kabelových tras pro připojení na distribuční síť, zpevněných montážních ploch a příjezdové cesty.
Elektrárny měli být vybaveny moderní finskou technologií WinWinD, bylo tedy třeba tyto komponenty dopravit do Čech. Nakládka začala dne 13.11.2008. Nejdůležitější části - strojovny a náboje rotorů, cestovaly lodí z finského Pori přes Hamburk do přístavu v Mělníku (připluly dne 18.12.2007), kde po přeložení na trajlery pokračovaly až do Pcher. Jelikož listy elektráren nebylo možné dopravovat po řece (každý měří přes 60 metrů), byly po moři exportovány do Polska a již tam přeloženy na trajlery. Cesta z Polska přes hraniční přechod Chotěbuz trvala téměř dva dny - do Pcher bez větších komplikací dorazily 20.12.2007.

Klíčová slova

Větrná elektrárna, Pchery, Větrná elektrárna Pchery, VTE Pchery, Provoz větrných elektráren, WinWinD, Multibrid, Princip systému Multibrid


Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0194 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde