Obnovitelné zdroje energie

Základní informace - Obnovitelné zdroje energie

Název práce: Obnovitelné zdroje energie

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 10 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2011

Souhrn - Obnovitelné zdroje energie

Obnovitelné zdroje energie využívají energii větru, mořských vln či zemského nitra, vody, slunce, biomasu z rostlin a další zdroje, jež nelze vyčerpat. Před několika desetiletími byly obnovitelné zdroje pouze experimentem anebo nejasnou vizí do budoucna. V současné době se však stávají skutečným průmyslovým odvětvím, které rychle roste. Nové, průlomové technologie rychle snižují náklady na výrobu energie. Budou důležitou součástí blízké budoucnosti, která znamená proměnu naší ekonomiky a skoncují se závislostí na fosilních palivech. Obnovitelné zdroje energie, moderní trend vyspělé civilizace, mají řadu podob a forem transformací. Primárním zdrojem všech obnovitelných zdrojů energie je 150 miliónů kilometrů vzdálené Slunce – jedinečný zdroj života a energie naší planety. Mezi formy užitečné energie pro člověka patří především teplo a v moderní době také elektrická energie. Elektřinu, ve své konečné podobě, bychom mohli klasifikovat jako jednu z nejefektivnějších a nejvyspělejších forem energie moderního člověka, protože ji velmi snadno transformujeme a také transportujeme. Elektrickou energii však v současné době velmi obtížně získáváme, i když se to nemusí zdát, pokud bychom do její ceny započítali entropickou a environmentální daň, je to jedna z nejdražších forem energie.

Ve své práci se zaměřím na analýzu problematiky obnovitelných zdrojů energie. Po výše prezentovaném všeobecném úvodu hodlám dále poukázat na hojně diskutované téma vodní energie se zvláštním zaměřením na vodní elektrárny. Cílem mé práce tedy bude přehledně obsáhnout zvolené téma a podat souvislý výklad k předmětné problematice.

Klíčová slova

Obnovitelný zdroj, obnovitelný zdroj energie, energie větru, vodní energie, vodní elektrárna, energie slunce, biomasa, fosilní palivo, vodní tok

Obsah

1 Úvod
2 Cíl práce a metodika
3 Vodní energie
3.1 Energie vodního toku
3.2 Vodní elektrárny a jejich typy
3.3 Využití malých vodních elektráren (MVE) v EU a v ČR
4 Závěr
5 Seznam literatury

Stažení práce - Obnovitelné zdroje energie

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 40 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0518 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde