Jak napsat životopis?

Životopis je Vaší první vizitkou v písemném kontaktu s potenciálním zaměstnavatelem. Proto je třeba Váš životopis napsat tak, aby Vás zachycoval v co možná nejlepším světle. Životopis musí být za každých okolností psaný na počítači, řádně strukturovaný, musí obsahovat všechny podstatné informace o Vás a někdy jej můžete zaslat spolu s motivačním dopisem. Otázka jak napsat životopis může být velmi záludná, proto čtete dále a dozvíte se, jak napsat životopis tak, aby byl perfektní co do formy i do obsahu.
Pokud si nejste při psaní životopisu dostatečně sebejistí, neváhejte se obrátit na zkušený tým profesionálních pisatelů ve službách serveru Diplomky.net, kteří otázku, jak napsat životopis vyřeší za Vás! Jediné, co se od Vás žádá, jsou všechny potřebné údaje o Vás a Vašich profesních zkušenostech či kvalifikaci – zbytek za Vás obstarají ostřílení tvůrci textů administrativního charakteru všeho druhu!

Jak napsat klasický životopis?

Ačkoliv se dnes celkově od klasických životopisů poněkud upouští, řada firem jej může stále vyžadovat a rozhodně není radno jej ignorovat.
Svůj životopis začněte nejlépe základním představením sebe sama – jak se jmenujete, kdy jste se narodili, kde máte trvalé bydliště.
Ve druhém odstavci uveďte informace o Vašem dosavadním dosaženém vzdělání (začněte střední školou potažmo gymnáziem).
V následujících odstavcích sdělte své pracovní zkušenosti (zahrnout můžete i různé stáže, ale rozhodně ne letní brigádu spočívající v prodávání zmrzliny).
Na závěr můžete napsat něco o Vašich jazykových či IT dovednostech, zájmech, popř. se pokusit navrhnout, proč se právě Vy nejlépe hodíte na inzerovanou pozici.
Obecně lze říci, že byste se měli ve svém životopise snažit být sice kreativní, tzn. vyhnout se nicneříkajícím frázím a klišé, nic se ale nesmí přehánět. Na druhé straně si tedy odpusťte veškeré familiární poznámky, laciné vtipy, křečovitou snahu o výjimečnost či příliš květnaté výroky.

Klasický životopis vzor

Velmi šikovně jsou zpracovány následující klasické životopisy:

Jak napsat strukturovaný životopis?

Strukturovaný životopis je v současnosti preferován většinou zaměstnavatelů, proto je velmi užitečné obeznámit se s jeho psaním. Výhodou strukturovaného životopisu proti životopisu klasickému je zejména stručnost, jasnost, výstižnost a přehlednost.
Rozdíl spočívá v tom, že požadované informace o sobě neposkytujete v na sebe navazujících větách, nýbrž pomocí odsazených údajů (každý údaj začíná na novém řádku).
Pokud jde o kompozici strukturovaného životopisu, je velmi podobná té klasické. Začínáte tedy nejzákladnějšími údaji o sobě, dále zahrnete dosavadní pracovní zkušenosti, dosažené vzdělání, ostatní dovednosti, zájmy a konečně vlastnoruční podpis.

Strukturovaný životopis vzor

Zde uvádíme odkazy na některé přehledně zpracované vzory strukturovaného životopisu:

Jak napsat životopis v angličtině?

Pro psaní životopisu v angličtině platí víceméně tatáž pravidla, která jsme již zmínili, zvláštní pozornost je však třeba věnovat faktu, že píšete v cizím jazyce. Určitě si po sobě text několikrát přečtěte a klidně si vezměte na pomoc slovník – není žádná ostuda si zkontrolovat zejména spelling obtížnějších slov, která mohou činit cizincům potíže! Pamatujte, že v případě, že bude konkurence velmi silná, Vás může chyba v pravopisu stát kýžené pracovní místo!
Uvedeme si i některé fráze, jež využijete např. při oslovení či rozloučení:

Oslovení

Dear Sir,
Dear Madam,
Dear All (v případě, že si nejste jisti, kdo bude Váš dopis číst).

Rozloučení

Yours faithfully,
Yours sincerely,
Best regards.

Životopis v angličtině vzor

Životopis v angličtině vzor

Co do životopisu nepatří?

Do svého životopisu rozhodně nezahrnujte záležitosti příliš osobního charakteru, nestěžujte si nad tím, že nikde nemůžete najít práci apod. Zároveň se vyvarujte veškerých lží a fabulací o sobě samém – je sice pravda, že byste měli dostatečně zdůraznit své silné stránky, rozhodně o sobě ovšem netvrďte, že se mluvíte pěti jazyky, když se přitom ve skutečnosti prodíráte první lekcí angličtiny. https://www.auzzi.com.au/reviews/11476-nuances-of-online-casino-welcome-bonus-no-deposit

Kdo mi se správnou koncepcí životopisu pomůže?

Nahlédněte do našich všeobecných obchodních podmínek i ceníku a v případě, že jste pro objednávku životopisu jednoznačně rozhodnuti, vyplňte naši objednávku. Následně vás budeme kontaktovat e-mailem a dohodneme se s vámi na termínu i veškerých detailech. Dotazy a připomínky směřujte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Cena zpracování životopisu zahrnuje

  • důkladnou koncepci
  • odborný servis 7 dní v týdnu
  • možnost konzultace se zpracovatelem
  • gramatickou a stylistickou korekturu
  • akční, věrnostní nebo množstevní slevu

Životopis můžete objednat zde!