Papírový obal jako propagační prostředek

Základní informace

Název práce: Papírový obal jako propagační prostředek

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 12 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Lucie Konečná

Datum obhajoby: 2010


Souhrn

Tématem seminární práce je obal jako propagační prostředek. Jsou zde představeny především papírové obaly společnosti Model Obaly a.s. První část je věnována profilu této evropské společnosti. Dále následuje stručná typologie papírenských obalů a materiálů, které firma vyrábí. Z hlediska propagace následuje další část, kde je popsána funkce obalu a zásady, které by měl kvalitní obal splnit, protože jak je všeobecně známo „obal prodává produkt“. Nezbytnou součástí jsou obrazové ukázky, které doplňují teoretické definice.

Marketing je rychle rozvíjejícím se oborem od 20. století a šíří se po celém světě „rychlostí blesku“ společně s globalizací. Obalový design je jeho podstatnou součástí, protože se snaží uspokojit a především upoutat zájem zákazníků. Zároveň reprezentuje daný produkt a firmu, která jej nabízí. Další položkou tohoto oboru je obalový design z papírových materiálů, který nabízí nejlevnější formu propagace a zároveň splňuje ekologické požadavky. Papír, kartón a lepenka mají dnes největší zastoupení v obalovém průmyslu a to v celosvětovém měřítku.

Vznik papírového obalu je výsledek především dvou hlavních disciplín. V první řadě jde o důmyslnou konstrukci obalu, která se odvíjí od celé řady kritérií, jakými jsou například praktické, technické, ekonomické, ekologické a další aspekty. Po konstrukčním řešení následuje stránka více estetického zaměření, protože řeší grafické zpracování každé plochy krabice nebo stojanu. Tyto technicko-kreativní obory zajišťují, aby obal nebyl pouze obyčejnou krabicí, ale aby také splnil svůj propagační nebo prodejní účel. Tímto je obalový design v současnosti úzce propojen s marketingem, proto vyžaduje tento obor specialisty se znalostí marketingových problémů.

Funkce obalu je často opomíjená anebo je vizuální stránka neprofesionální a tím pádem neprezentuje v pozitivním smyslu výrobek. Jak jsem zmínila, cena je ve většině případů rozhodujícím aspektem a proto většina firem šetří právě na obalu. Přitom obalový průmysl je odvětví, které má budoucnost, protože v dnešním spotřebním světě neustále něco nakupujeme, i když to zrovna není nutné. V kvantitativním množství výrobku a značek může být působivý obal upřednostněn při celkovém výběru. Přitom kvalitní grafika, jejíž cena nenarůstá tak jako u materiálu může ponechat celkový produkt v přijatelné cenové relaci. Papírové obaly se přímo nabízejí jako levná varianta, kterou lze nadsadit efektivní grafikou. Dnes můžeme vytvářet na papírovém povrchu imitace kůže, kovových materiálu, vytvářet lesky a jiné vizuální efekty, čímž nahrazujeme dražší obalové materiály. V rámci nízké ceny a ekologické komptability je papírový obal ideálním komunikačním, propagačním, ochranným prostředkem.

Klíčová slova

Obal, packaging, obalový design, propagační prostředky, skládačky, kašírované obaly, funkce obalu, návrh obalu, typy obalů, obaly

Obsah

Úvod
1. Společnost Model obaly a.s.
2. Typy obalů skupiny Model
3. Funkce obalu
4. Návrh obalu
Závěr
Seznam obrázků
Odkazy


Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 80 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0321 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde