Hodnocení pracovníků

Základní informace - Hodnocení pracovníků

Název práce: Hodnocení pracovníků

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 8 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2010

 

Souhrn - Hodnocení pracovníků

Produktivní pracovní proces je už od dob Antického Řecka spojován s odměnou za produktivní práci. Pokud byl někdo svobodným člověkem, pak za svoji práci obdržel jistý druh hodnocení v podobě buď naturálií, nebo finanční odměny. Otroci, pracující pro své pány byly do jisté míry také hodnoceni. Za jejich úsilí jim náležela strava, ubytování, někdy také privilegia spojená s uspokojováním například sexuálních potřeb a v neposlední řadě si mohl otrok svojí prací vykoupit svobodu. Ve Starověkém Římě bylo hodnocení pracovníků soustředěno zejména na vojsko, které udržovalo mír na území římské říše, nebo se podílelo na výbojných válkách, které měly za účel dobývání nových, hospodářsky významných území. S příchodem středověku ve druhé polovině 5. Století našeho letopočtu se hodnocení produktivní práce soustředilo nejen na hmotné statky (peníze, zboží, získávání osobních výhod aj.), ale také na hodnocení církevní, tedy „budeš li pracovitý, Bůh se ti za to odmění. Nelze popřít, že se z dnešního hlediska jednalo o prospěchářskou manipulaci. Novodobá historie hodnocení pracovníků pak už je spjata především s odměnou za vykonanou práci, popřípadě profesním postupem či růstem. Podniková politika dnešní doby sází více na profesionalitu svých zaměstnanců a umožňuje jim další vzdělávání ve své profesi, což je velkou devízou pro budoucnost jak zaměstnanců, tak zaměstnavatelů.

 

Klíčová slova - Hodnocení pracovníků

Principy hodnocení pracovníků, pracovní proces, finanční odměna, profesní postup, profesní růst, vzdělávání, zlepšování výkonnosti, psychologie práce

 

Obsah - Hodnocení pracovníků

1 Úvod
2 Principy hodnocení pracovníků
3 Zlepšování výkonnosti
4 Psychologie práce
5 Závěr
6 Použité zdroje

 

Stažení práce - Hodnocení pracovníků

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 35 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0709 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky. Když se s tímto tématem budete i nadále seznamovat, začnete si uvědomovat, že právě hráči na trhu implementují herní technologie všude, jako je Friv5Online Studio.

 

Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde