Franchising společnosti REMAX

Základní informace - Franchising společnosti REMAX

Název práce: Franchising společnosti REMAX

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 16 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2010

Souhrn - Franchising společnosti REMAX

Franchising je poměrně nový pojem, který se objevuje v České republice až po roce 1989. Avšak i dnes je znám především odborníkům a méně již laické veřejnosti, pro kterou je tato metoda podnikání především určena. Z hlediska původu pojem franchising pochází z francouzštiny, kde se slovo "la franchise" objevuje už ve středověku. Používalo se v souvislosti s privilegii, které král uděloval významným osobnostem. Těmito privilegii jim král udělil monopolní právo za odměnu produkovat výrobky ve státním zájmu nebo obchodovat s určenými výrobky na vymezeném území. Obsah pojmu se dále rozvíjel ve smyslu poskytování a využívání určitých výsad v diplomacii nebo ve smyslu osvobození od cla a daní při prodeji výrobků. V průběhu 17. a 18. století se výraz franchise začal používat i ve Velké Británii a USA. Původní obsah slova franchise pouze vzdáleně připomíná jeho dnešní význam. Teprve v druhé polovině 19. století a především na počátku 20. století dostává pojem franchise komerční smysl a obsahuje povolení na využívání práv, která původně náležela jinému subjektu. Dnes pojem franchising znamená především vztah, v rámci kterého je příjemce franchisy oprávněn provozovat specifickou podnikatelskou činnost pod obchodním názvem, ochrannou známkou aj., náležejícími poskytovateli franchisy, a ve kterém poskytovatel kontroluje, jak příjemce podniká, a poskytuje mu průběžně pomoc a radu týkající se jeho podnikatelské činnosti. Oba podniky jsou nicméně samostatné.

Klíčová slova

Franchising, privilegia, podnikatelská činnost, práva, využití práv, kontrola, průmyslové vlastnictví, obchdoní činnost, obchodní koncept, vertikální spolupráce, poradenské služby

Obsah

1 Historie franchisingu
1.1 Vymezení pojmu franchising
2 Historie a profil společnosti REMAX
2.1 Fungování a franchising společnost REMAX
2.2 Nábory makléřů společnosti REMAX
2.3 Fungování pobočky REMAX
2.4 Etický kodex společnosti REMAX
2.5 Reklamační řád společnosti REMAX
3 Použité prameny

Stažení práce - Franchising společnosti REMAX

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0500 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde