Spam, antispamové programy

Základní informace

Název práce: Spam, antispamové programy

Typ práce: Bakalářská práce

Rozsah práce: 48 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Ing. Marcel Marek

Datum obhajoby: 2006

Hodnocení od vedoucího práce: Výborně

Hodnocení od oponenta práce: Výborně

Hodnocení od odborné komise: Výborně

Stažení práce

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 150 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0189 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.

Souhrn

Antispamové programy chrání naše e-maily před záplavou nevyžádané pošty, jejich využití je nezbytné pro přehlednost, zabezpečení a urychlení práce s poštovní schránkou. V bakalářské práci jsou uvedeny minulé, současné i budoucí technologie pro ochranu před spamem. Hlavní náplní práce je popis základní strategie a funkce jednotlivých antispamových programů pro boj proti spamu. Mnoho z těchto programů
pracuje na odlišných principech, a tím přináší rozdílnou kvalitu a možnosti nastavení ochrany poštovní schránky před nevyžádanou poštou. Cílem práce je nastínit, jak tyto antispamové programy pracují, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, jaká byla jejich historie, současný stav a směr, kterým se budou ubírat. Téměř každý uživatel elektronické pošty začne po čase ve své schránce nacházet nevyžádané zprávy s komerčním obsahem, v anglickém jazyce někdy často označované zkratkou UCE (Unsolicited Commercial E-mail), daleko častěji se však používá jednoduchý výraz spam. Velice nízké náklady na provoz elektronické pošty dovolují bezohledným marketingovým společnostem chrlit miliony těchto zpráv. Množství nevyžádaných zpráv se tak zvyšuje podstatně rychleji než počet reklamních letáků doručovaných běžnou poštou.
Rozesílání nežádoucí elektronické pošty by neměl brát na lehkou váhu žádný uživatel. Tato skutečnost totiž představuje pro každý počítač opravdové nebezpečí. Prochází-li nevyžádaná pošta bez omezení, může její počet mnohonásobně převýšit počet zpráv oprávněných uživatelů, což vám téměř znemožní vyhledat zprávy od skutečných obchodních partnerů či přátel. Nevyžádaná pošta je živnou půdou podvodníků a stává se nástrojem pro vedení nekalých obchodních praktik a šíření nezákonných řetězových dopisů. Nevelkou, ovšem statisticky významnou část nevyžádaných zpráv představují viry, trojské koně a dále pak podbízivé nebo záměrně lživé nabídky, které mají uživatele přimět k tomu, aby otevřel webovou stránku, jež se pro váš počítač může stát opravdovou pohromou. Například mnoho webových stránek s pornografií se všemi prostředky snaží vnutit webovému prohlížeči změnu nastavení
domovské stránky nebo přimět uživatele ke stažení nebezpečných ovládacích prvků ActiveX či instalaci programů pro vytáčené připojení, které svůj ubohý obsah v tichosti nabízí za značně vysoké minutové sazby.
Boj proti odesílatelům nevyžádané pošty je soubojem kdo z koho. Tito odesílatelé najdou vždy cestu, jak i sebelepší ochranná opatření obejít. Právě z tohoto důvodu vyžaduje obrana proti odesílatelům spamu trvalou bdělost a vůli protivníkovi odolat. Hundreds of thousands of ringgit were paid to certain quarters to produce the live sex video with adults webcams and sex video cams. No Registration Required! Talk to hot girls in our free sex video chat rooms. Browse online adult webcams now!

Klíčová slova

Spam, antispamové programy, Bayesova analýza, černý seznam, bílý seznam, šedý seznam, DNS, IMAP, SMPT, POP, DSBL, analýza hlaviček, Bayesiánská metoda, antispamová řešení, dodržování RFC, Protokol IPV6

Obsah

1. ÚVOD
2. CÍL PRÁCE A METODIKA
3. STRATEGIE A KRITÉRIA PRO VYHODNOCOVÁNÍ NÁSTROJŮ PROTI SPAMU
3.2 ZÁKLADNÍ ŘETĚZEC CESTY ELEKTRONICKÉ ZPRÁVY
3.3 VÝBĚR NEJLEPŠÍHO NÁSTROJE
3.4 SPECIFICKÁ KRITÉRIA PŘI VÝBĚRU ANTISPAMOVÉHO ŘEŠENÍ
3.5 ZÁKLADNÍ PRAVIDLA BLOKOVÁNÍ NEVYŽÁDANÝCH ZPRÁV
3.6 TRIKY ODESÍLATELŮ NEVYŽÁDANÉ POŠTY
3.7 OBSAH ZÁHLAVÍ ZPRÁVY
4. METODY POUŽÍVANÉ PRO KONTROLY ELEKTRONICKÝCH ZPRÁV
4.1 METODA ZAMĚŘENÁ NA OBSAH ZPRÁVY
4.2 FILTROVÁNÍ NA BÁZI PRAVIDEL (HEURISTICKÉ)
4.3 ZNAČKY A FILTROVÁNÍ NA BÁZI KONTROLNÍCH SOUČTŮ
4.4 BAYESIÁNSKÁ STATICKÁ METODA
4.5 ČERNÉ A BÍLE SEZNAMY
4.6 METODA VÝZVY A ODPOVĚDI
4.7 METODA STRIKTNÍHO DODRŽOVÁNÍ RFC
5. ANTISPAMOVÁ ŘEŠENÍ PRO WINDOWS
5.1 ANTISPAMOVÝ KLIENTI PRO WINDOWS
5.2 ANTISPAMOVÉ SERVEROVÉ NÁSTROJE PRO WINDOWS
6. OBRANA PŘED NEVYŽÁDANOU POŠTOU Z DLOUHODOBÉ PERSPEKTIVY
6.1 PROTOKOL IPV6
6.2 ŠEDÝ SEZNAM
6.3 SPAM A ZÁKON
7. ZÁVĚR
8. SEZNAM LITERATUR
9. PŘÍLOHY


Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 150 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0189 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde