E-learning

Základní informace

Název práce: E-learning

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 5 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Mgr. Pavel Křesťan

Datum obhajoby: 2009

Stažení práce

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví s 50 % slevou, a přesto dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0185 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Obsah

1. Úvod
2. Charakteristika e-learningu
3. Definice e-learningu
4. Začátky e-learningu
5. Programované vyučování
6. Výhody e-learningu
7. Nevýhody e-learningu

Souhrn

E-learning je metoda založená na stejné filozofii jako vzdělávání dospělých. To znamená, že se předpokládá, že uživatelé e-learningu budou orientování na výkon a na výsledek. E-learningový program bychom mohli charakterizovat několika jeho typickými znaky. Zejména nám poskytuje možnost volby – volby prostředí, volby času, volby náročnosti školení apod. Pro vhodné studenty ( běžné uživatele počítače) je tato metoda velice jednoduše použitelná a není v mnoho případech třeba zvláštního dozoru ze strany odborníka. E-learning je unikátní výukový program, který zajistí měřitelnost cíle, který chceme dosáhnout. Vyplněním testu, řešením případových studií a závěrečného vyhodnocení s navrženým plánem oblastí pro zlepšení se studentovi dostává plná péče v oblasti podnikového vzdělávání.
E-learning je jak již bylo mnohokráte zmíněno program výukový, proto využívání mnoho didaktických metod a postupů. Najdeme u něj strukturovaný obsah, praktické příklady, samostatné případové studie apod. Každému studentovi ale vyhovuje jiný způsob výuky. Proto e-learning většinou kombinuje několik zmíněných metod, aby dosáhl vyššího efektu a cíle tím, že zasáhne širší spektrum studentů.
Existuje řada definic eLearningu, které vznikaly v různých dobách. Vzhledem k nepřetržitému dynamickému vývoji eLearningu samotného, i souvisejících informačních a komunikačních technologií, se často výrazně liší. Některé jsou až příliš jednoduché a naopak některé příliš akademické, některé jsou velmi široké, některé zužují význam až příliš. Uveďme čtyři z nich, použité v různých materiálech v poslední době:

  • eLearning je výuka s využitím výpočetní techniky a internetu,
  • eLearning je v podstatě jakékoli využívání elektronických materiálních a didaktických prostředků k efektivnímu dosažení vzdělávacího cíle s tím, že je realizován zejména/nejenom prostřednictvím počítačových sítí. V českém prostředí spojován zejména s řízeným studiem,
  • eLearning je vzdělávací proces, využívající informační a komunikační technologie k tvorbě kursů, k distribuci studijního obsahu, komunikaci mezi studenty a pedagogy a k řízení studia,
  • eLearning je forma vzdělávání využívající multimediální prvky - prezentace a texty s odkazy, animované sekvence, video snímky, sdílené pracovní plochy, komunikaci s lektorem a spolužáky, testy, elektronické modely procesů atd.

Klíčová slova

E-learning, Elearning, Definice e-learningu, Charakteristika e-learningu, Začátky e-learningu, LMS, Learning Management System, WebCT, Blackboard, Learning Space, eDoceo, Programované vyučování, Výhody e-learningu, Nevýhody e-learningu

Stažení práce

Nedávejte zbytečně peníze mobilním operátorům, využijte jiné, lepší možnosti a zaplaťte bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví s 50 % slevou, a přesto dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0185 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.

Pokud se přesto rozhodnete pro platbu prostřednictvím SMS klikněte na níže umístěné tlačítko


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde

5 euro deposit casino

TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde