Zuzana Koubková

Základní informace

Název práce: Zuzana Koubková

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 10 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Martin Kluc

Datum obhajoby: 2011


Souhrn

Tuto autorku jsem si vybral proto, že mě zajímá historie a především život Přemyslovců, a kníže Václav byl jedním z nich. Na první pohled by se mohlo zdát, že o životě českého knížete Václava víme ze školních hodin dějepisu všechno. Proto nás nepřekvapí na konci knihy bratrovražda, která ukončila předčasně Václavův krátký život.

Zuzana Koubková se narodila se 10. 5. 1973 v Praze, kde také vystudovala Českou zemědělskou univerzitu, a profesí je rostlinolékařka. Záliba v historickém šermu ji přivedla ke studiu odborných pramenů a posléze k literárnímu ztvárnění životních osudů velkých mužů české historie. Nepovažuje se za profesionální spisovatelku. Psaní je pro ni jen koníčkem a stále se věnuje své původní profesi ve státní rostlinolékařské zprávě. A protože je pro ni psaní skutečně pouze koníčkem, chrání si své soukromí, o kterém se více nedozvíme.
Mimo jiné je také matkou a svému synovi dala jméno Boleslav. Zuzana Koubková je v současné době autorkou již tří historických románů, z nichž v každém se mimo panovníků a velmožů setkáváme i s obyčejnými lidmi; s duchovními, obchodníky, rolníky ale také s krásnými ženami. V každém z jejích románů se vyskytuje spousta postav, které jsou z velké části smyšlené nebo nebýt historických pramenů a legend, tak je téměř neznáme. Postavy barvitě dokreslují dobu a události, které se kdysi odehrály a ovlivňovaly osudy osobností českých dějin.

Klíčová slova

Zuzana Koubková, Koubková, historická tématika, romány, historické romány, kníže Václav, Rytíř zelené růže, Boleslav, životopis Zuzany Koubkové

Obsah

1. Úvod
2. Zuzana Koubková
3. Kníže Václav
4. Ukázka z knihy
5. Rytíř zelené růže
6. Ukázka z knihy
7. Boleslav
8. Ukázka z knihy
9. Závěr
10. Použitá literatura

Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 60 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0348 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde