Změna Radiožurnálu pod vedením Barbory Tachecí

Základní informace - Změna Radiožurnálu pod vedením Barbory Tachecí

Název práce: Změna Radiožurnálu pod vedením Barbory Tachecí

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 8 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2011

Souhrn - Změna Radiožurnálu pod vedením Barbory Tachecí

Český rozhlas 1 - Radiožurnál je celoplošná veřejnoprávní stanice Českého rozhlasu se zaměřením na aktuální zpravodajství a publicistiku. Hlavními cíly stanice je nepřetržitý servis zpravodajství a publicistiky. Hlavní osu programu tvoří všeobecné zpravodajské relace, čtyřikrát denně souhrnné Ozvěny dne. Základem dalšího programu jsou specializované zpravodajské relace (ekonomika, sport, motorismus, atd.), servisní relace (spotřebitelské, právní, poradenské, atd.) a aktuální publicistika. Hudba vytváří přirozený předěl mezi zpravodajskými a publicistickými příspěvky v pořadech žurnálového a magazínového typu. Výběr žánrů i titulů je zaměřen na nejširší populaci, aby co nejméně omezoval posluchačské spektrum (pop, country, folk, s důrazem na kvalitní českou i zahraniční produkci těchto žánrů). Počátky Radiožurnálu se datují do května roku 1945, kdy začal vysílat druhý okruh Čs. rozhlasu a jeho přímým nástupcem se stal Český rozhlas 1 – Radiožurnál, který začal pod tímto názvem působit 1. ledna 1993. Barbora Tachecí, rozená Barbora Dolečková (* 25. ledna 1963) je česká manažerka a novinářka působící ve zpravodajské televizní stanici Z1. Absolvovala pražskou Vysokou školu ekonomickou, obor finance. Je rozvedená, má syna Sebastiana (* 1994). Práci v médiích započala v roce 1986, kdy působila jako redaktorka ekonomické redakce tehdejšího Československého rozhlasu. Od roku 1992 začala pracovat jako redaktorka a moderátorka České televize. Tu opustila o šest let později a stala se ředitelkou odboru vnějších vztahů IPB.

Klíčová slova

Český rozhlas, rádio, radiožurnál, zpravodajství, publicistika, posluchač, moderátor, vysílání, redaktor, telefoní vstup, celodenní vysílání

Obsah

1 Radiožurnál
2 Barbora Tachecí
3 Situace před nástupem B. Tachecí do funkce
4 Barbora Tachecí jako ředitelka Radiožurnálu
5 Odvolání Barbory Tachecí z funkce
6 Další vývoj událostí v Radiožurnálu
7 Prameny

Stažení práce - Změna Radiožurnálu pod vedením Barbory Tachecí

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 40 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0506 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde