Výživa dětí školního věku

Základní informace - Výživa dětí školního věku

Název práce: Výživa dětí školního věku

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 9 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2011

Souhrn - Výživa dětí školního věku

Správná výživa člověka je klíčem ke zdravému tělu a zdravému životnímu stylu. Všeobecné podmínky správného jídelníčku jsou téměř všem známé. Ale jak je to s výživou u dětí. Jsou zde nějaké odlišnosti od stravování dospělých? Cílem má práce je zjistit specifika výživy dětí školního věku. V průběhu vývoje dítěte se potřeb živin mění. Růst neprobíhá stejně rychle, největší je růst v prvním roce a v pubertě. Ženy mají nižší bazální metabolismus než muži již od druhého roku. V době pohlavní dospělosti má dívka asi o 10-15 % nižší bazální metabolismus než chlapec. Rozdíl mizí po vyhasnutí činnosti pohlavních žláz. Individuální potřeba energie závisí na fyzické aktivitě, tělesné hmotnosti, klimatu a prostředí a věku. Dítě roste, a proto potřebuje relativně mnoho bílkovin. V období růstu je potřeba plnohodnotných bílkovin téměř dvojnásobná než je tomu v dospělosti. Tvorba vlastních bílkovin je závislá na jejich příjmu potravou. Příjem bílkovin se má co nejvíce přiblížit fyziologické potřebě. Stavebním kamenem bílkovin jsou aminokyseliny. Základních aminokyselin je 21 a nacházejí se jak v rostlinné, tak živočišné stravě. Některé se nacházejí pouze v mase. Dítě si nedovede ve vlastním organismu vyrobit 9 aminokyselin, a proto je nutné, aby je dodávalo potravou.

Klíčová slova

Výživa, zdravý životní styl, správný jídelníček, vývoj dítěte, metabolismus, racionální výživa, energie, bílkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny, minerální látky, snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře

Obsah

Úvod
Energie
Bílkoviny
Tuky
Sacharidy
Vitamíny
Minerální látky
Voda
Snídaně
Přesnídávka
Oběd
Svačina
Večeře
Závěr

Stažení práce - Výživa dětí školního věku

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0474 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde