Stupidita, ekologické důsledky skupinové hlouposti

Základní informace

Název práce: Stupidita, ekologické důsledky skupinové hlouposti

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 12 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Zdeněk Zátopek

Datum obhajoby: 2008


Souhrn

Seminární práce referuje o vztahu společenských soustav k zevnímu prostředí. Teorie říká, že ve fyzickém (hmatatelném) prostředí, existují geny, které se “vyjadřují“ stavbou těl. Biologie říká, že fyziologie, etologie a morfologie jedinců se mohou navzájem ovlivňovat. Teorie sítí toto dokazuje v širším kontextu. V psychickém světě (energetického prostředí), který je v dialogu s prostředím fyzickým (hmatatelným) jsou ekvivalenty genu (nebo také viru) tzv. memy, jež pojmenovat Dawkins. Mohou a nemusí se uplatňovat, či naopak vystihovat situace.
Předpokládá se, že mezi parazitismem a neparazitismem existuje podobný vztah jako mezi deprivantstvím a lidstvím. František Koukolík a Jana Drtilová píšou o, a pozorují epidemii deprivantství. Prvek stupidity, která je přirozenou vlastností, může být deprivanstvím zneužíván, umocňován docilitou a omezenou racionalitou. Teorie H.A.Simona dokazuje, že obé jsou udržovány v prostředí společenským schématem. Schéma nastavuje normu. Nemusí však být adaptivní, natož optimální. Jeho uplatnění může v negativním důsledku bránit inovaci, jehož příkladem je neužívání elektromobilů. Výsledkem je mimo jiné smog. Příkladem deprivantského zneužití moci je nelegální obchod se zbraněmi a nepodpoření ekonomické (alespoň částečné) soběstačnosti Rwandy, s následky lidských obětí a rostoucí míry ekologických problémů, nebo ničení biodiverzity, jehož modelem je kácení deštných pralesů.
Uplatňování náhražek dnešních dob silně přesahuje pověstné směňování bižuterie za zlato. Kolosální stupiditu v současnosti dokazuje především zbrojení, jakožto nastávající potencionální jaderný teror, nerespektování mezinárodních smluv a další způsoby, které jsou coby relikty barbarské éry často kruté a zaostalé.

Klíčová slova

Skupinová hloupost, Popper, Eccles, Etologie, Ekologie, Životní prostředí, Memy, Docilita, Omezená racionalita, Sociální organizace, Groupthink, Deprivantské zneuži, Poškozování biodiverzity

Obsah

1. Úvod
2. Kontext, vymezení pojmů
3. Skupinová hloupost, příklady
4. Závěr

Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0248 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde