Problematika hry u dětí při vyučování

Základní informace - Problematika hry u dětí při vyučování

Název práce: Problematika hry u dětí při vyučování

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 7 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Mgr. Šárka Machová

Datum obhajoby: 2011

Souhrn - Problematika hry u dětí při vyučování

Existuje spousta her, ale ne každá z nich má správný vliv na osobnost při působení, jaký by měla mít. Toto téma jsem si vybrala, abych se dozvěděla, jaký druh hry zvolit ve správný moment působení na dítě. Hra je činností, která naplňuje život člověka po celou dobu jeho existence. Pokud chceme hlouběji poznat dítě, tak je to právě hra, při které se jak formuje, tak i projevuje. Chceme – li dítě správně vychovat, volíme vhodné prostředky a činnosti, při kterých by se rozvinuly a utvářely vlastnosti, které jsou cenné pro jeho budoucnost. „Hra je proces, v němž se člověk jednak učí svět ovládat a rozumět mu, jednak se v něm projevuje a uplatňuje jako bytost mající schopnost hodnocení a volby. Ve hře nejsou věci hodnoceny z hlediska praktického účelu, ale pro ně samy, pro jejich vlastní kvality.“
Hra se uplatňuje nejvíce do šestého roku života. To, s čím se dítě nedokáže vyrovnat ve skutečnosti, si představuje při hře a současně se rozvíjí a více poznává. Při hraní je zapojena vnímavost, vůle, cit a především fantazie a působí na cit, pohyb, myšlení, řeč a vůli. Pokud se dítě při hrových činnostech cítí šťastno a spokojeně, napomáhá to pozitivnímu řešení problémů a životních situací. Význam hračky je v současné době také důležitým bodem ke zdůraznění – hračky se v průběhu vývoje společnosti a kultury mění. S nástupem technické revoluce se počet hraček na trhu zvýšil, ale naopak se vytrácí jejich individualita, což se v minulosti nestávalo. Kolikrát jsme se setkali se situací, kdy několik dívek mělo ve třídě stejné panenky barbie, se kterými si hrály. Velkovýroba s sebou přináší ztrátu originality a individualismu. Pokud má dítě dostat do rukou hračku, je důležité vybrat mu tu správnou dle jeho věku a fyzickému vývoji, hračku, kterou si pomůže osvojit svět mezilidských vztahů v prostředí, ve kterém vyrůstá.

Klíčová slova

Hra, prostředek výchovy, motivace, sebepojetí, dítě nemocné, dítě postižené, hry v různých kulturách

Obsah

1 Hra kdysi a dnes
2 Hry v různých kulturách
3 Hra jako činnost a prostředek výchovy
4 Hry pro zlepšení motivace a sebepojetí žáků
5 Hra dítěte nemocného a postiženého
6 Seznam literatury

Stažení práce - Problematika hry u dětí při vyučování

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0450 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde