Imaginace

Základní informace

Název práce: Imaginace

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 13 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Lucie Konečná

Datum obhajoby: 2010


Souhrn

Obsahem této seminární práce je psychologický rozbor jednotlivých témat z oblasti imaginace a nastínění jejich účinku v reklamním světě. V kapitole z této oblasti se seznamujeme s historickými fakty, rozlišením základních pojmů a samotnou funkcí paměťového systému. Dále je zde popsána spojitost k dalším oborům, jakými jsou například filosofický směr asocionismus, kognitivní psychologie, jazykověda, psychodynamická psychologie ad. Stejně jako v těchto specializovaných oborech má imaginace podstatnou roli také při tvorbě reklamy současné „ katedrály 21. století “, kde využívá lidské představivosti, fantazie a asociačních zákonů, čímž dokáže motivovat cílové skupiny k nákupu nebo vytvořit značce dobrou image a asociaci s propagovaným výrobkem.

Imaginace je velmi přitažlivé abstraktní téma, protože nedá se jednoznačně dokázat, uchopit, pochopit, jak přesně funguje. Každá osoba je v tomto směru individuální a myslím si, že vnímavost a citlivost vůči okolí zákonitě zvyšuje představivost. U senzibilnějších osob je pak nadprůměrná vizuální paměť cenným pilířem v různých oblastech života a to třeba v profesi. Imaginace v reklamě je spíše úkolem kreativců, kteří ji konstruují. Publikum naopak vnímá asociace, které reklamní sdělení nabízí a představivost využívá později po promítnutí reklamy, kdy v dlouhodobé paměti zůstane individuální vizualizace tohoto sdělení. Také mě napadá utopická myšlenka. Kdyby bylo možné kopírovat lidské projekce vycházející z představivosti, bylo by mnohem snadnější pracovat v různých oblastech na základě analýzy těchto kopií . Bylo by jednodušší pochopit představu druhého člověka a zviditelnit ji v umění, v reklamě, v architektuře, v designu a jiných multimediálních oborech. Další využití by bylo možné v psychoterapii. Považuji čtení lidské psychiky za umění budoucnosti při pohledu na vývoj mladších generací, kterým často schází určité pole vnímavosti.

Klíčová slova

Asociační zákony, asociace, asocionismus, fantazie, představivost, paměť, kognitivní mapy, eidetické představy, imaginace, ontogenetická psychologie, psychoanalýza, teorie imaginace, imaginace v psychoterapii

Obsah

Úvod
1. Imaginace
2. Asociační zákony
3. Fantazie a představivost
4. Představivost a paměť
5. Kognitivní mapy
6. Eidetické představy
7. Imaginace, vztah k jazyku
8. Teorie imaginace
9. Imaginace v psychoterapii
Závěr
Seznam obrázků
Odkazy


Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 80 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0320 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde