Fenomén hormonální antikoncepce

Základní informace

Název práce: Fenomén hormonální antikoncepce

Typ práce: Seminární práce

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Lucie Konečná

Datum obhajoby: 2010

Poznámka: PRÁCE ZDARMA !


Myšlenkový experiment - Fenomén hormonální antikoncepce

Je antikoncepce pro budoucnost společnosti dobrá?

Antikoncepce je součástí revoluce společnosti. Její prudké rozšíření můžeme také vnímat jako cíl důsledně promyšlené marketingové strategie, která ovládá lidskou populaci již od 60. let. Gynekologové neustále vychvalují přednosti syntetických hormonů a opomíjejí sdělovat rizika vedlejších účinků, která zůstávají pod povrchem. Jsou zároveň distributoři výrobku, ze kterého mají svá procenta ze zisku.
Podle mého názoru má antikoncepce také svá pozitiva, protože nám značně ulehčuje život, ale většina jejich uživatelek si neuvědomuje možná rizika dlouhodobého užívání (trombóza, plicní embolie, rakovina prsu, ad.). Zablokování přirozené reprodukční schopnosti ženy na několik let již od období dospívání a tělesného vývoje je jedna z příčin současné epidemie neplodnosti. Výsledkem je také ztráta vlastní zodpovědnosti a přenesení původní reprodukční činnosti na akt slasti a zábavy. Zjednodušování života je příjemné v jakékoliv oblasti a to je předpoklad, díky kterému se antikoncepce tolik rozšířila, je ale nutné se pozastavit a promyslet možné následky. Není možné vyjádřit v krátkém časovém období všechny důsledky užívání syntetických hormonů.
Když se ohlédneme do minulosti, zjistíme, že pohled na morálku a reprodukci ovlivnily tři sexuální revoluce. První vymezila jasná pravidla ve společnosti. Lidé museli žít v monogamním páru, byl striktní zákaz incestu a homosexuality. Panovala sexuální zdrženlivost. Druhá sexuální revoluce vnesla do renesanční společnosti hédonismus spojený s tělesnou rozkoší a smyslovými požitky. Třetí sexuální revoluce proběhla v 60. a 70. letech 20. století a doprovázela ji celá řada společenských změn (emancipace žen, lepší životní úroveň aj.) Zásadní bylo oddělení sexu od reprodukce se vznikem antikoncepce. Vývoj této etapy probíhá také dnes. Lidé neustále experimentují ve vztahových oblastech (skupinový sex, nárůst homosexuality). Domnívám se, že výsledky tohoto fenoménu propojují v sobě zdravotní a sociální rizika. Dále je třeba uvést, že prvočlánkem tohoto vývoje je věda a součástí vědy je omyl. Věda si zakládá na počátečních hypotézách, které pak testuje a získává znalosti. Hormonální antikoncepce je zatím v době testování, protože se neustále spekuluje o případných důsledcích. Zároveň se však zjišťují stále nová rizika této syntetiky, o kterých se zatím příliš nemluví. Výsledkem blízké budoucnosti bude nejspíš redukce vyspělé populace s rychle rostoucí neplodností. Naopak v rozvojových zemích se počet obyvatel zvýší, což může způsobit snížení inteligence společnosti a pozvolný návrat k začátkům vývoje lidstva.

Klíčová slova

Antikoncepce, hormonální antikoncepce, syntetický hormon, gynekolog, trombóza, plicní embolie, rakovina prsu, reprodukční schopnost, neplodnost, reprodukční schopnosti, hédonismus, emancipace žen


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde