Extremismus v České republice

Základní informace

Název práce: Extremismus v České republice

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 12 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Mgr. Pavel Křesťan

Datum obhajoby: 2009

Stažení práce

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví s 50 % slevou, a přesto dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 80 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0186 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Souhrn

Změna politického systému po r. l989, konec studené války, otevření hranic, návrat řady zemí bývalého sovětského bloku k demokracii a tržní ekonomice a s tím související pád tzv. " železné opony " byl příčinou toho, že Česká republika se po roce l989 stala análem působení řady mezinárodních kriminálních skupin. Začaly se objevovat nové, nám dosud neznámé patologické jevy jako prostituce, drogové problémy, obchod s lidmi, praní špinavých peněz, migrace a zejména v poslední době terorismus a s ním úzce spjaté extremistické projevy různých skupin pohybujících se na našem území. Těmto " new threats " - novým hrozbám, které mají globální rozměr, čelí celá řada i vyspělých zemí s velkými obtížemi. Do České republiky přišly tyto jevy jak zvenčí, tak v nebývalé míře vybujely z domácího podhoubí. V naší transformující se zemi se zastaralým právním systémem nalezly živnou půdu a vstup do demokratického života byl i vstupem do světa zločinu.
Protože nová zahraniční politika České republiky je založena na principu politické svobody, tak náležitě došlo k tomu, že zde začaly vznikat nové skupiny programově útočící na nový politický systém, na samou podstatu demokracie, což je případ politického extremismu. Obecně lze konstatovat, že pro stabilní společnost představuje extremismus okrajový problém, který však ve svém důsledku, zejména když část veřejnosti je k projevům extremismu lhostejná či s ní sympatizuje, může vést k různým sociálním konfliktům a dokonce k politické destabilizaci.
Extremismus, projevující se na území České republiky, je výrazně ovlivňován ideologicky na rozdíl od extremismu v zahraničí, kde za dominantní lze označit faktory politické a rasové.
Extremismus v České republice je ovlivňován zéjména extremismem v sousedním Německu a Rakousku. Průvodním jevem extremismu je pak narůstající závažná trestná činnost a radikálnější postoj některých skupin obyvatelstva k určitým sociálním skupinám, speciálně pak cizincům. Pravicoví extremisté v uvedených státech se proto orientují na extremisty v České republice, prostřednictvím kterých se snaží prosazovat své cíle nebo získat alespoň podporu své činnosti.
Podle některých autorů je extremismus průvodním jevem demokratické společnosti a proto se každá demokratická společnost potýká s extremismem a nemá dostatek účinných mechanismů na její obranu. Otevřenou otázkou nyní zůstává, jak se Česká republika s tímto novým fenoménem, u nás dosud spíše neznámým, vyrovná.

Obsah

1. Úvod
2. Extremismus, pojem a charakteristika
3. Základní dělení extremismu
3.1. Extremismus pravicový
3.2. Představitelé extrémní pravice
3.3. Některé hudební skupiny s extrémně pravicovým zaměřením
3.4. Trestná činnost stoupenců krajní pravice v ČR
3.5. Extremismus levicový
3.6. Představitelé extrémní levice
4. Závěr

Klíčová slova

Extremismus, Základní dělení extremismu, Extremismus pravicový, Extremismus levicový, Extrémní pravice, Extrémní pravice, Antisemitismus, Nacionalismus, Skinheads, S.H.A.R.P. skinheads, Redskins, W.A.R., Sudetoněmecká vlastenecká fronta, Ku - klux - klan, Vlastenecká liga, Národně sociální strana, Ultra pravicová národní fronta

Stažení práce

Nedávejte zbytečně peníze mobilním operátorům, využijte jiné, lepší možnosti a zaplaťte bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví s 50 % slevou, a přesto dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 80 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0186 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.

Pokud se přesto rozhodnete pro platbu prostřednictvím SMS klikněte na níže umístěné tlačítko


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde