Emil Vachek - Tajemství obrazárny

Základní informace

Název práce: Emil Vachek - Tajemství obrazárny

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 10 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2008


Souhrn

Román se odehrává v českém prostředí, děj se postupně přesouvá mezi Prahou a Komořany, starým zámečkem patřícím Malvíně. Nejprve se odehrává v Praze, v malostranské kavárně, poté v Kannově paláci na místě činu. Tam si Klubíčko zřizuje svou centrálu, kde ho mohou najít ostatní osoby, které se dějem proplétají. Dalším důležitým místem je zámeček slečny Malvíny, kam ona nejprve odnese ukradený padělaný obraz, pro který si většina hlavních postav jede. Nakonec se právě tam přesouvá celý děj, tedy všechny pátrající osoby. Klubíčko na tomto místě také najde svého falzifikátora, pravé obrazy a dořeší případ, sám je zde ale raněn. Vachkovy popisy míst jsou reálně vykreslovány, čtenář má možnost si prostor v duchu představovat, k tomu však uplatní i svou fantazii tak, aby byl spokojen.

Vachkův příběh je napínavý, obsahuje mnoho zápletek, dějových zvratů. Do poslední chvíle zatajuje osobnost skutečného vraha i falzifikátora. Čtenáři není nic odhaleno příliš brzy. Sám může přemýšlet a pátrat po zločincích a jejich motivacích. Je mu ale jasné, kdo je skutečným rozvážným detektivem a kdo jen zamlžuje pravdu a staví na mnoha faktech šílené teorie, které čtenáře pobaví, ale také odvedou od hlavní linie příběhu. Atmosféru prostředí dotváří Vachek užíváním jazyku kriminalistů i malířů, zvláštní mluvou detektiva Klubíčka, popisy prostředí i podrobnou charakteristikou postav. Tajemství obrazárny je napínavým románem, který potěší každého milovníka detektivek.


Klíčová slova

Emil Vachek, Tajemství obrazárny, Detektivní román, Redaktor Maurin, Detektiv Klubíčko, Zdeněk Trampus, Malvína Kannová, Joachim Cammondo, Tajemník Zora

Obsah

1. Slovo o autorovi
2. Děj detektivního románu,
3. Charakteristika postav
4. Charakteristika prostoru
5. Závěr
6. Použité zdroje


Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 60 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0266 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde