Dítě s komunikačními problémy

Základní informace

Název práce: Dítě s komunikačními problémy

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 6 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2010


Souhrn

Musíme si uvědomit, že v každém z nás je slabší nebo silnější snaha uzavírat se za určitých okolností sám do sebe. Při pocitu strachu, při silném zármutku, při starostech, ve velkých konfliktech se člověk snadno cítí opuštěný, ale i při velké radosti muže pociťovat těžko sdělitelné stavy a cítit se osamělý. Psychicky zdravý člověk je však „ systém otevřený „, na rozdíl od psychiky našich autistů. Stáhnutí se do sebe je u běžného člověka dočasné, přechodné, situací podmíněné a hlavně neúplné.
Každý lidský jednotlivec je v průběhu života proměnlivý, jeho forma prožívání světa závisí na celkové stavbě osobnosti, na jeho věku, na životní historii i současném stavu.
Autisté jsou „ podobni „ květu leknínu. Květu velmi jemnému a choulostivému. Jsou opravdu něčím výjimečným, něčím neobvyklým, odlišují se. Jsou také bezmocní, zcela vydaní na pospas okolí. Nemají pud sebezáchovy. Nedovedou se bránit, nedovedou se o sebe postarat. Neznají pojem nebezpečí, nedokáží sami ani přejít ulici. Je zoufalé pro matku, když si uvědomí, že v jakémkoli dětském kolektivu bude její dítě předmětem útoku nebo alespoň pošťuchování.
Připomínají spíše krystaly. Rostou, rozvíjejí se, ale neuvědomují si svůj život, neuvědomují si druhou osobu, neuvědomují si okolní svět v plné šíři. Existují pro ně jen vůbec nejzákladnější impulsy, například instinkt obživy, a ani ty ne vždy úplně. Ponechány sami sobě dovedly by snad autistické děti instinktivně hledat potravu, pokud by byla někde zjevně položena, ale nedovedly by si ji získávat, ani ji vyhledávat na nečekaných místech. V dospělosti si žádný z autistů nedovede na jídlo ani vydělat, ani by ho nedovedl ukrást. Vzal by si potravu jen tehdy a tam, kde by ji přímo viděl. Autisté nejsou schopni uvažování, rafinovanosti, odkladu a záměrů.
Projevuje se u nich často onanie, ale je to zcela neuvědomělý pohyb podobného charakteru jako okusování nehtů. Sexualita se u nich neprobudí. Neuvědomují si rozdíly mezi muži a ženami. Reprodukční snaha není vyvinuta, umírají bez potomků.
Autistické děti , i dospívající, informace o světě dostávají, přijímají, ale nedovedou je zpracovat tak jako my. Například, když čteme, víme o čem čteme, dovedeme o tom vyprávět s větším nebo menším zájmem, prožíváme to a můžeme o svých prožitcích druhým podávat zprávu. Autistické děti dovedou číst, protože se to reflexní pamětí naučily, obsah čteného jim však zcela uniká, vyprávět o přečteném nedovedou jinak, než že doslova opakují některé věty.
Pro osoby s autismem je svět skládankou, jejíž díly do sebe nezapadají.
Autismus brání postiženým adaptovat se na prostředí, ve kterém žijí. Život je pro ně chaos bez pravidel, a tak si sami vytvářejí pravidla, jejíž logice rozumějí jen oni.
Na případech autistických dětí si uvědomíme, že to nejcennější, co člověk v životě má, je jeho lidskost, jeho city, jeho schopnost navazovat s druhými lidmi kontakt. Někdy mu právě tato schopnost přináší bolest, ale jak je nepatrná ve srovnání s opuštěností a prázdnotou bytostí, která nezná radost ani žal.

Klíčová slova

Autismus, Triáda postižení, Formy komunikace, Vizuální podpora, Dítě s komunikačními problémy, Definice autismu, Problémy komunikace, Funkce komunikace

Obsah

1. Zamyšlení
2. Definice autismu
3. Problémy komunikace dětí s autismem
4. Komunikace s vizuální podporou
5. Funkce komunikace
6. Literatura

Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0273 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde