Charakteristika média: RESPEKT

Základní informace - Charakteristika média: RESPEKT

Název práce: Charakteristika média: RESPEKT

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 10 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2010

Souhrn - Charakteristika média: RESPEKT

Týdeník Respekt jsem si vybrala, protože ho považuji za jedno z nejserioznějších médií na českém trhu. Časopis jsem začala pravidelně číst na přelomu roku 2005/2006, a myslím, že od té doby prošel velmi výraznou změnou, přestože se jedná o pouhé čtyři roky. Ve své práci bych se chtěla věnovat jeho historii a působení na českém trhu. V době po Sametové revoluci zažívala média obrovský boom. Padesát let – téměř bez přerušení – trvající nejdříve nacistická, později komunistická diktatura ovládala tisk, rozhlas a televizi jako nástroj propagandy a kontroly. Tak, jako bylo za socialismu centrálně řízené hospodářství, byla plánována i „produkce“ informací, proto není divu, že o ně byl na počátku 90. let zájem. Transformace ekonomiky přinesla volnou hospodářskou soutěž. Vzájemná konkurence vyžadovala větší a větší investice do reklamy, kterou inzerenti umisťovali nejčastěji do tisku, rozhlasu či televize. Na noviny a časopisy jsou kladeny ze strany zadavatelů reklamy požadavky kvalitu tisku, barevnost a co nejširší okruh čtenářů, tedy potenciálních zákazníků. Blesk byl dlouhou dobu jediný barevný deník na trhu. Množství nových periodik, které se po pádu totalitního režimu objevilo, převyšovalo poptávku, takže se udržely jen ty nejživotaschopnější deníky a časopisy, které měly svým čtenářům co nabídnout. Proces vzniku a zániku se stabilizoval po roce 2000.

Klíčová slova

Mediální studia, komunikační studia, médium, komunikace, Sametová revoluce, noviny, časopis, zpravodajský týdeník, deník, tištěné médium

Obsah

1 Úvod
2 Vývoj českých médií po roce 1989
3 Typ média
4 Historie
5 Postavení na trhu
6 Vlastnická struktura
7 Produkt
7.1 RESPEKT na internetu
8 Závěr
9 Použitá literatura

Stažení práce - Charakteristika média: RESPEKT

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 50 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0532 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde