Obchodní zvyklosti současného Japonska

Základní informace

Název práce: Obchodní zvyklosti současného Japonska

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 7 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2006


Souhrn

Každý, kdo prodává výrobek, poskytuje služby, investuje nebo jinak podniká v jiné zemi, by měl vedle technických, odborných, obchodních, platebních a dalších podobných znalostí ovládat něco navíc. Je tím míněna kultura země, v níž hodlá uskutečnit své záměry, tedy znalosti prostředí, ve kterém se bude pohybovat, a prostředí, kde se budou jeho výrobky, služby atd. realizovat. Je dobré seznámit se s kulturními kořeny jiných lidí. Je totiž správné vědět o partnerech co nejvíce, ať už jako o členech určité země nebo regionu, národa či národnostní skupiny, nebo jako o jednotlivcích či firmách. V prvním případě můžeme hovořit o kultuře jiných zemí či regionů, o kulturních odlišnostech, zvláštnostech. Ve druhém o konkrétních informacích. Znalosti o jiných kulturách mohou mít pro mezinárodní podnikatelskou činnost značný význam. Umožňují do značné míry předvídat reakci druhé strany. Zároveň podstatně snižují možnost nepříjemných překvapení. Nepřetržitý kontakt s evropskou a severoamerickou kulturou v poválečném období stejně jako ekonomické problémy země v devadesátých letech ovlivnily mnoho japonských zvyklostí. Systém celoživotního zaměstnání a s ním spojená vzájemná loajalita ve vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec byly značně narušeny. Mnohé rituály se zjednodušily, ale nebyly zlikvidovány. Mění se systém řízení firem, a to mj. i v důsledku množství Japonců, kteří navštěvují manažerské školy a postgraduální studium v západních zemích. Uvolňují se vertikální vztahy, tzv. vztahy starších a mladších. Lze očekávat, že v budoucnu zaujmou i ženy odpovědnější postavení v ekonomickém životě. Přes různé změny v jednání, chování, k nimž dochází a jež budou pokračovat, je nutno počítat s tím, že Japonsko je a bude jiné. V kontraktech s japonskými partnery je nutno počítat, že ne všichni a ne ve všem se budou měnit a přizpůsobovat. Znalost základů jednání a chování, byť se zdají být sebetradičnější a zastaralé, je nezbytná.

Klíčová slova

Obchodní zvyklosti Japonska, Japonsko, Postavení žen v Japonsku, LPD, Japonci, Vztahy s Japonskem, Mezinárodní styky, Diplomatický protokol


Stažení práce

Jako nejlevnější a nejbezpečnější možnost byla jednoznačně zvolena platba bankovním převodem.

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví. Zašlete 40 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0216 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde