Novozélandská centrální banka

Základní informace - Novozélandská centrální banka

Název práce: Novozélandská centrální banka

Typ práce: Seminární práce

Rozsah práce: 13 stran

Jazyk práce: Čeština

Autor práce: Absolvent vysoké školy

Datum obhajoby: 2010

Souhrn - Novozélandská centrální banka

Reserve Bank of New Zealand je Centrální banka Nového Zélandu. Její celá adresa je Reserve Bank of New Zealand, 2 The Terrace, PO Box 2498, Wellington 6011, New Zealand. Internetová adresa je http://www.rbnz.govt.nz/. Vrcholný management Reserve Bank je tvořen z guvernéra, viceguvernéra, ředitele banky, a ředitelů jednotlivých útvarů. Reserve Bank má radu ředitelů, jejíž primární funkce je přezkoumávat rozhodnutí guvernéra a banky. Rada se pravidelně schází a dohlíží na bankovní aktivity, rozhodnutí a politiku. Rada také na těchto zasedáních sděluje své návrhy guvernérovi. Rada skrze zkušební komisi také reviduje finanční zprávu banky. Každý rok Rada napíše hodnocení banky a guvernéra, které je poskytnuto ministrovi financí a později se publikuje ve výroční zprávě. Bankovní funkce jsou obvykle rozděleny v rámci útvarů, ačkoliv počet funkcí je stanovován napříč různými útvary buď výborem nebo projektovým managementem. Hlavní komise jsou: 1) odbor Senior management, který se schází každý týden, aby zvážil hospodaření a každodenní operace v Bance, 2) odbor měnové politiky, který se schází každý týden, aby předával Guvernérovi zprávu ohledně ekonomického a finančního vývoje, 3) odbor peněžních kurzů, který zahrnuje podskupinu odboru měnové politiky plus externí poradce, a který radí a zodpovídá se guvernérovi za nastavení peněžních kurzů, 4) odbor finančního dohledu, který se schází každých čtrnáct dní, aby zvážil metody a taktiku banky vycházející ze stavu a účinnosti finančního systému, 5) odbor aktiv a pasiv, který se schází měsíčně, aby projednal otázku komunikace. V současné době pracuje v centrální bance 223 zaměstnanců. Rozpočet centrální banky pro období 2010/09 byl navýšen ze 41 miliónů dolarů na 43,3 miliónů dolarů. Navýšení rozpočtu Centrální banky schválil parlament Nového Zélandu a podepsal ministr financí společně s Guvernérem centrální banky.

Klíčová slova

Novozélandská centrální banka, bankovní aktivity, bankovní politika, měnová politika Nového Zélandu, parlament Nového Zélandu, bankovní systém Nového Zélandu

Obsah

1 Identifikace CB a cíl činnosti CB
2 Historie CB
3 Legislativa
4 Údaje o bankovní soustavě
5 Orgán bankovního dohledu
6 Hlavní zveřejňované úrokové sazby
7 Název národní měny, vývoj měnového kurzu
8 Měnová politika
9 Vývoj míry inflace
10 Závěr

Stažení práce - Novozélandská centrální banka

Získejte práci prostřednictvím internetového bankovnictví a dopřejte autorovi co nejvyšší podíl ze zisku za jeho práci. Zašlete 70 Kč na č.ú. 1041664027 / 3030, do pole variabilní symbol uveďte číslo 0552 pro odlišení zvolené práce a do textového pole (např. do pole „Popis příkazce“) napište Vaší emailovou adresu. Práce Vám bude zaslána do 24 hodin od doručení požadované částky.


Publikujte své vlastní práce a vydělejte si slušné peníze

Vaše studentské práce můžete vkládat zde


TOP Nabídka!

Potřebujete napsat referát, seminárku nebo diplomovou práci? Žádný problém!

Zpracujeme Vám kvalitní a originální podklady na míru.

Svěřte se do rukou profesionálů. Více informací zde

Prohledat práce

Kontakty a podpora

Provozní doba

Denně 8:00 - 0:00

Emailová adresa

info@diplomky.net
Phone +420 604 900 289

Tip měsíce

 

Doporučte náš web

získejte až 300 Kč

za každou

vloženou práci!

Více informací zde

TOP Nabídka!

 

Nestíháte Vaše

studium?

Nezoufejte!

Vypracujeme Vám

podklady na míru.

Pro více informací

pokračujte zde